13. októbra 2016

Technológie

HYDROIZOLÁCIA PLOCHEJ STRECHY |  POROVNANIE TECHNOLÓGIÍ

HYDROIZOLÁCIA PLOCHEJ STRECHY ZALIEVACOU METÓDOU SA–12

SA-12   zzzzzzzzzz Hydroizolácia plochej strechy

Zalievacia metóda SA–12 je hydroizolačná zalievacia hmota na báze asfaltovej suspenzie v kombinácí so sklennou tkaninou. Hmota vytvára na strechách jednoliaty bezšpárový povrch výborne odolávajúci poveternostným podmienkam.

Svojou tekutou konzistenciou dôkladne zaleje všetky trhliny, špáry a netesnosti v porušenej krytine, vytesní miesta v okolí žľabov, v pustí, svetlíkov či vetracích komínikov, čo zaručí vynikajúce izolačné vlastnosti strechy.

Technológia je spracovávaná “za studena”, čo zvyšuje protipožiarnu bezpečnosť pri realizácií a  zároveň predlžuje trvácnosť materiálu oproti asfaltovým pásom spracovanými “za tepla”, kde môže prísť k pretaveniu materiálu a tým k zníženiu životnosti.

Ďaľšou výhodou technológie zalievania je malá hmotnosť záťaže strechy na m² oproti klasickým, ťažkým asfaltovým pásom.

Na záver je celá strecha ošetrená antireflexným náterom, ktorý zabraňuje prehrievaniu strechy slnečnými lúčmi a tým predlžuje životnosť izolácie. Strecha si po realizácií zachováva pochôdzny povrch.

hydroizolácie plochých striech - zalievacia technológia SA-12hydroizolácie plochých striech - zalievacia technológia SA-12hydroizolácie plochých striech - zalievacia technológia SA-12

 

Hydroizolácia plochej strechy - Skladba vrtiev

 

HYDROIZOLÁCIA PLOCHEJ STRECHY PVC FÓLIAMI

PVC fólie   

Hydroizolačná fólia je jednovrstvová membrána s výstužou spájaná buď horúcim vzduchom alebo lepením. Je odolná voči UV žiareniu, dobre tvarovatelná, elastická.

Oprava plochej strechy prebieha mechanickým ukotvovaním k ploche strechy pomocou kotviacich prvkov. Na atikách, okapoch a prestupoch sa používa poplastovaný plech VIPLANYL, na ktorý sa fólia natavuje.

Veľkou výhodou PVC fólie je nízka hmotnosť a minimálna údržba po celú dobu jej životnosti.

Na záver môžeme strechu s fóliou PVC prekryť štrkom alebo dlažbou, ktorá fóliu lepšie ochráni pred poveternostnými podmienkami.

hydorizolácie plochých striech - fólie PVChydorizolácie plochých striech - fólie PVC

skladba fólia PVC